Wasteels

Kovové výrobky a polotovary pro další zpracování a nakládání. Vše pro strojírenské firmy různého zaměření. Online obchod vysoké kvality, který je dostupný naprosto všem.

Vzpomínky

Dnešní móda je velice benevolentní. Pokud si to nemyslíte, pojďme spolu nahlédnout do historie. Co se týče materiálů, barev a různých střihů, existuje nepřeberné množství na výběr. Dnes nosí stejné oblečení jak chlapci, tak i dívky a nikomu to nepřipadá zvláštní. Vždycky tomu ale tak nebylo. Kdysi nebylo možné, aby žena přišla v kalhotech do společnosti a neměla na sobě sukni nebo šaty. Víte například, že první zmínka o unisex stylu se datuje do 60. let 20. století? Tehdy začala být móda ovlivněná hnutím hippies.

Přecházení z minulosti do součastnosti

V té době bylo oblékání naprosto svobodné. Cílem bylo šokovat lidi kolem sebe. Ženy i muži nosili dlouhé rozevláté vlasy. Prostě svoboda se vším všudy. Začaly se propagovat minisukně, barevné tuniky, květinové vzory, přívěsky a korálky. Oblékání mělo stejné prvky pro všechny. Čistě dámské oblečení se začalo vyvíjet zase až v dalších letech.

" "
Vzpomínky
Ohodnoťte příspěvek
300x250-1509716084.png